Osakkeenomistajat

The list of Verkkokauppa.com´s biggest shareholders is based on the information given by the Euroclear Finland Ltd (former Finnish Central Securities Depository) on the holdings of Verkkokauppa.com´s 100 biggest shareholders.

The information is updated every month.

30 largest shareholders

NameAmount%
1Seppälä Sipi Samuli22,285,04849.451
2Rite Ventures Finland Ab2,172,5764.821
3Keva2,171,0004.817
4Keskinäinen Työeläkevakuutusyhtiö Varma2,065,9324.584
5Sijoitusrahasto Nordea Nordic Small Cap1,572,7943.490
6Ilmarinen Keskinäinen Eläkevakuutusyhtiö1,285,3882.852
7Fondita Nordic Micro Cap Placeringsf990,0002.197
8Op-Suomi -Sijoitusrahasto977,6952.170
9Sijoitusrahasto Evli Suomi Pienyhtiöt700,0001.553
10Skogberg Ville Johannes634,2661.407
11Sr Danske Invest Suomen Pienyhtiöt450,0000.999
12Sijoitusrahasto Aktia Nordic Micro Cap300,0000.666
13Sr Danske Invest Suomi Yhteisöosake190,0000.422
14Kirkon Eläkerahasto163,0000.362
15Fondita Equity Spice Placeringsfond151,8440.337
16Op-Suomi Pienyhtiöt140,6030.312
17Seikku Kai Aarne Olavi117,9380.262
18Sijoitusrahasto Nordea Suomi Small Cap117,8130.261
19Umo Capital Oy103,0000.229
20Sr Di Suomi Osinko Plus71,6990.159
21Mandatum Life Unit-Linked65,1500.145
22Verkkokauppa.com Oyj64,6330.143
23Sijoitusrahasto Säästöpankki Pienyhtiöt46,9880.104
24Porkka Panu Henrik45,0000.100
25Säästöpankki Kotimaa -Sijoitusrahasto43,0000.095
26Hautanen Kari Erkki40,0000.089
27Sr Danske Invest Suomi Osake38,9010.086
28Tallgren Jussi Olavi38,1000.085
29Koivisto Henrik Aslak Ilkanpoika29,5200.066
30Mattila Tommy29,0400.064

Nominees

NameAmount%
1Nordea Bank Abp2,332,1475.175
2Skandinaviska Enskilda Banken Ab (Publ) Helsingin Sivukontto2,069,0194.591
3Clearstream Banking S.a.41,0000.091
4Danske Bank A/s Helsinki Branch14,9910.033
5Nordnet Bank Ab10,2390.023
Last update on 30/11/18
Download 100 largest shareholders as an Excel-file.
[tanel@heinz-01 ~]$ cat shareholders_2018-12-02.fi.html

Verkkokauppa.com suurimpien osakkeenomistajien luettelo perustuu Euroclear Finland Oy:ltä (entinen Suomen Arvopaperikeskus) saamiimme, yhtiön 100 suurinta omistajaa koskeviin tietoihin.

Päivitämme alla olevat omistajatiedot kerran kuukaudessa.

30 suurinta osakkeenomistajaa

NimiLukumäärä%
1Seppälä Sipi Samuli22 285 04849,451
2Rite Ventures Finland Ab2 172 5764,821
3Keva2 171 0004,817
4Keskinäinen Työeläkevakuutusyhtiö Varma2 065 9324,584
5Sijoitusrahasto Nordea Nordic Small Cap1 572 7943,490
6Ilmarinen Keskinäinen Eläkevakuutusyhtiö1 285 3882,852
7Fondita Nordic Micro Cap Placeringsf990 0002,197
8Op-Suomi -Sijoitusrahasto977 6952,170
9Sijoitusrahasto Evli Suomi Pienyhtiöt700 0001,553
10Skogberg Ville Johannes634 2661,407
11Sr Danske Invest Suomen Pienyhtiöt450 0000,999
12Sijoitusrahasto Aktia Nordic Micro Cap300 0000,666
13Sr Danske Invest Suomi Yhteisöosake190 0000,422
14Kirkon Eläkerahasto163 0000,362
15Fondita Equity Spice Placeringsfond151 8440,337
16Op-Suomi Pienyhtiöt140 6030,312
17Seikku Kai Aarne Olavi117 9380,262
18Sijoitusrahasto Nordea Suomi Small Cap117 8130,261
19Umo Capital Oy103 0000,229
20Sr Di Suomi Osinko Plus71 6990,159
21Mandatum Life Unit-Linked65 1500,145
22Verkkokauppa.com Oyj64 6330,143
23Sijoitusrahasto Säästöpankki Pienyhtiöt46 9880,104
24Porkka Panu Henrik45 0000,100
25Säästöpankki Kotimaa -Sijoitusrahasto43 0000,095
26Hautanen Kari Erkki40 0000,089
27Sr Danske Invest Suomi Osake38 9010,086
28Tallgren Jussi Olavi38 1000,085
29Koivisto Henrik Aslak Ilkanpoika29 5200,066
30Mattila Tommy29 0400,064

Hallintarekisteröidyt

NimiLukumäärä%
1Nordea Bank Abp2 332 1475,175
2Skandinaviska Enskilda Banken Ab (Publ) Helsingin Sivukontto2 069 0194,591
3Clearstream Banking S.a.41 0000,091
4Danske Bank A/s Helsinki Branch14 9910,033
5Nordnet Bank Ab10 2390,023
Tiedot päivitetty 30.11.2018
Lataa 100 suurinta osakkeenomistajaa Excel-tiedostoon.
Sivun alkuun