Hyppää sisältöön

Mediamuuntimet

0 kplKysy ensimmäinen kysymys

 

    Rajaa tuotteita

     Näytä: 
    1. 3601
      TP-Link MC220L gigabitin SFP mediamuunnin
      TP-Link MC220L gigabitin SFP mediamuunnin
      29,90
      100 %

      TP-Linkin mediamuunnin MC220L muuntaa 1000BASE-SX/LX/LH -kuitusignaalin 1000Base-T-kuparisignaaliksi (RJ45:n kautta) tai päinvastoin.

      • Gigabit
        • 63381
          TP-LINK MC100CM mediamuunnin
          TP-LINK MC100CM mediamuunnin
          35,90

          TP-Linkin mediamuunnin MC100CM muuntaa multimode SC-kuidun 10/100 RJ45:ksi tai päinvastoin.

          • SC multimode
          • Maks 2 km
            • 63722
              TP-LINK MC210CS mediamuunnin
              TP-LINK MC210CS mediamuunnin
              44,90

              TP-LINK mediamuunnin MC210CS, joka muuntaa kuidun TP:ksi tai päinvastoin.

              • SC singlemode
              • Enintään 15 km
              • 1310 nm
              • IEEE 802.3ab ja IEEE 802.3z
                • 6929
                  Allied Telesis AT-MC103XL-60, TX - FX -mediamuunnin
                  Allied Telesis AT-MC103XL-60, TX - FX -mediamuunnin
                  92,90

                  Allied Telesisin valikoima Fast Ethernet -mediamuuntimia on kattavatuoteperhe muunninlaitteita, ja käyttäjällä on mahdollisuus laajentaaUTP-verkon kokoa kuitukaapeloinnilla

                      • 63837
                        TP-LINK MC200CM mediamuunnin
                        TP-LINK MC200CM mediamuunnin
                        49,90
                        100 %

                        TP-Linkin mediamuunnin MC200CM, joka muuntaa kuidun TP:ksi tai päinvastoin.

                        • SC (monitila)
                        • jopa 550 m - 850 nm
                          • 5819
                            Allied Telesis AT-MC102XL, TX - FX Fast Ethernet -mediamuunnin, jossa on monimuotoiset SC-kuituliittimet
                            Allied Telesis AT-MC102XL, TX - FX Fast Ethernet -mediamuunnin, jossa on monimuotoiset SC-kuituliittimet
                            107,90

                            Allied Telesisin valikoima Fast Ethernet -mediamuuntimia on kattavatuoteperhe muunninlaitteita, ja käyttäjällä on mahdollisuus laajentaaUTP-verkon kokoa kuitukaapeloinnilla

                                • 39335
                                  TP-LINK MC112CS mediamuunnin
                                  TP-LINK MC112CS mediamuunnin
                                  36,90

                                  TP-Linkin mediamuunnin MC112CS, joka muuntaa kuidun TP:ksi tai päinvastoin samassa kuidussa kahdella eri taajuudella.

                                  • SC singlemode
                                  • Maks 20 km
                                  • RJ45 10/100Mbps
                                    • 63413
                                      TP-LINK MC111CS mediamuunnin
                                      TP-LINK MC111CS mediamuunnin
                                      36,90
                                      100 %

                                      TP-Linkin mediamuunnin MC111CS, joka muuntaa kuidun TP:ksi tai päinvastoin. VDM-tekniikan ansiosta pystyy käyttämään simplex-kuitukaapelia tiedonsiirtoon.

                                      • SC (yksittäistila)
                                      • Maks 20 km
                                      • 1550 (TX) / 1310 (RX) nm
                                        • 60507
                                          Fuj:tech AOM 1400-S20-EA -mediamuunnin
                                          Fuj:tech AOM 1400-S20-EA -mediamuunnin
                                          69,90

                                          Metallikoteloitu 4-porttinen 10/100Base-T Ethernet-kytkin, joka on varustettu yhdellä 100Base-FX (singlemode) portilla.

                                          • Allonpituus: 1310 nm
                                          • Etäisyys: 20 km
                                          • Liittimet: SC
                                            • 62310
                                              Fuj:tech AOM-3100D-A20-EA -gigabit mediamuunnin
                                              Fuj:tech AOM-3100D-A20-EA -gigabit mediamuunnin
                                              97,90

                                              Metallikoteloitu LFP (Link Fall Pass) ominaisuudella varustettu gigabitin mediamuunnin 10/100/1000Base-T Ethernet- ja 1000Base-LX WDM/BiDi-kuituverkon (singlemode) välille.

                                              • Allonpituudet: Tx1310nm, Rx1550nm
                                              • Etäisyys: 20 km
                                              • Liittimet: SC
                                                • 72202
                                                  UUTUUS
                                                  PLANET VC-231G, Ethernet - VDSL2 -mediamuunnin
                                                  PLANET VC-231G, Ethernet - VDSL2 -mediamuunnin
                                                  124,90

                                                  PLANET VC-231G on suorituskykykuinen VDSL2-mediamuunnin/-modeemi, jota voi käyttää puhelinlinjan molemmissa päissä ja jolla pääsee jopa 190/100 Mbps -nopeuteen 200 metrin etäisyydellä tai 22/10 Mbps -nopeuteen jopa 1.4 kilometrin etäisyydellä

                                                  • VDSL2 17a / 30a
                                                  • G.vektorointi
                                                  • Jopa 190 / 100 Mbps
                                                  • Pienikokoinen
                                                  • Metallikotelo
                                                    • 70909
                                                      PLANET XT-705A --mediamuunnin
                                                      PLANET XT-705A --mediamuunnin
                                                      179,90

                                                      PLANET XT-705A -mediamuunnin sisältää yhden 10 Gbps Ethernet-portin ja 10GBASE-X SFP+ -portin. Optisen linjan pituus voi olla 300 metristä jopa 60 kilometriin riippuen käytettävästä SFP-moduulista

                                                      • 10/5/2,5/1 Gbps - 10GBASE-X SFP+
                                                                                                                                / 2
                                                                                                                                Takaisin sivun alkuun